بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۳ سال چیست؟

بهترین اسباب بازی برای کودکان ۱ تا ۳ سال چیست؟

بهترین اسباب بازی برای کودک ۱ ساله

بیشتر بچه‌ها در ۱ سالگی شروع به قدم زدن می‌کنند و با محیط اطراف خود آشنا می‌شوند. در این سن کودک در حال توسعه مهارت‌های حرکتی بوده و دوست دارد تجربیات حسی متفاوتی را داشته باشد. به صورت کلی، برای کودکان یک ساله اسباب بازی‌های ساده و آسان مناسب است. اسباب بازی‌هایی که به کودک اجازه می‌دهد تا با شیوه خود از آن استفاده کنند و دستورالعمل خاصی نداشته باشند. بلوک و لگو، مرتب کننده شکل، عروسک‌ها و… از این نوع هستند.

 

بهترین اسباب بازی برای کودک ۲ ساله

کودک از سن ۱ تا ۲ سالگی، هر روز هیجانات تازه‌ای را کسب می‌کند. اولین‌ حرکات در این سن اتفاق می‌افتد. کودک فوق‌العاده کنجکاو است، همچنین سطوح بالای تخیل در این سن بوجود می‌آید. با توجه به رشد فیزیکی کودک، آن‌ها به وسیله‌ها و اسباب‌ بازی‌های هل دادنی و کشیدنی علاقمند می‌شوند. همچنین مهارت‌های حرکتی ظریف مانند برداشتن تکه‌های پازل برای آن‌ها لذت بخش است.

 

بهترین اسباب بازی برای کودک ۳ ساله

کودکان در ۳ سالگی اجتماعی‌تر می‌شوند، به همین دلیل آماده انجام بازی‌‌های گروهی هستند. گزینه‌های زیادی برای کودکان ۳ ساله وجود دارد. از حیوانات و عروسک‌ها گرفته تا کتاب‌ها و اسباب بازی‌های آموزشی. در این سن کودکان نیاز به کسب مهارت‌های دست ورزی دارند، به همین دلیل استفاده از کتاب‌های رنگ آمیزی و رنگ انگشتی برای نقاشی کردن و تقویت تخیل کودک پیشنهاد می‌شود.

 

معرفی انواع اسباب بازی کودکان ۱ تا ۳ سال

خوشبختانه تنوع اسباب بازی برای سنین مختلف به شدت بالاست. این تنوع زیاد ممکن است والدین را دچار سردرگمی کند. شاید نگران باشید اسباب بازی خریداری شده برای کودک شما زیادی پیشرفته است یا اینکه کودک رغبت بازی با آن را ندارد. در ادامه به معرفی بهترین اسباب بازی‌ها برای کودکان ۱ تا ۳ سال خواهیم پرداخت تا بدون هیچ دغدغه و نگرانی خرید خود را انجام دهید.

 

اسباب بازی‌های چوبی؛ از جنس طبیعت

اسباب بازی‌های چوبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کودکان ۱ تا ۳ سال هستند. کودک در این سنین علاقه زیادی دارد تا همه چیز را به سمت دهان خود ببرد. خوشبختانه این اسباب بازی‌ها از جنس طبیعت بوده و هیچگونه ماده مضری ندارند. یکی دیگر از ویژگی‌های اسباب بازی چوبی این است که طول عمر بالایی دارند. فرقی نمی‌کند کودک شما چقدر خراب‌کار باشد؛ اسباب بازی را به هر طرف پرت کند یا اینکه مدام آن را در دهان خود ببرد، اسباب بازی چوبی به این راحتی‌ها خراب نخواهد شد! می‌توانید بر حسب علاقه و سن فرزند خود، انواع عروسک‌های چوبی، ماشین‌های چوبی و بازی‌های فکری چوبی را تهیه کنید.

 

اسباب بازی ماهی‌گیری؛ هماهنگی دست و چشم

هنگام بازی با اسباب بازی‌های کودکانه، درگیر شدن با رنگ‌ها، اعداد و کلمات بسیار آسان است. اما نمی‌توانیم مهارت‌های بسیار خاصی مانند هماهنگی را فراموش کنیم! گاهی پیش میاید که فرزندتان دوست داشته باشد از زندگی واقعی تقلید کند و در دنیای کودکانه خودش ماجراجویی‌هایی داشته باشد. اسباب بازی ماهیگیری به توسعه هماهنگی دست و چشم برای گرفتن چیزهای مختلف کمک می‌کند. بسیاری از کودکان هیچگاه صبور نیستند و از کوچک‌ترین چیزها ناامید می‌شوند، اما این بازی به آن‌ها یاد خواهد داد که چگونه کمی وقت و تمرکز بیشتری برای چیزی که می‌خواهند بگذارند.

 

لگو خانه ‌سازی؛ بهترین اسباب بازی کودکان ۱ تا ۳ سال

یکی از بهترین انواع اسباب بازی کودکان ۱ تا ۳ سال لگو خانه سازی است. لگو خانه سازی در عین سادگی مزایای فراوانی دارد؛ از رشد و انعطاف پذیری عاطفی کودک گرفته تا هنر و افزایش تخیل و تصویرگری کودک. البته برای خرید لگو باید توجه داشته باشید که لبه‌های لگو نرم و گرد باشد تا کودک آسیب نبیند. همچنین با توجه به اینکه در این سن کودک علاقه فراوانی به بلعیدن اجسام دارد، حتماً لگوهای سایز بزرگ را خریداری کنید تا کودک شما از بلعیدن لگو خودداری کند.

 

اسباب بازی مونته سوری؛ شکوفایی خلاقیت و سرگرمی

مونته سوری نوعی اسباب بازی جاگذاری اشکال است و علاوه بر سرگرمی کودک، باعث رشدشناختی و تسلط بر حل مسئله می‌شوند، به این صورت که کودک با در اختیار داشتن شکل‌های مختلف می‌تواند از رنگ‌ها، شکل‌ها و طبقه‌بندی آن‌ها اطلاع کسب کند. مونته سوری از انواع ساده تا پیچیده طراحی شده که برحسب سن کودک می‌توانید بهترین گزینه را تهیه نمایید.

 

کتاب‌های مصور؛ یار مهربان کودک

کتاب‌ها می‌توانند تبدیل به بهترین اسباب بازی و دوست فرزند شما شوند. کافی است با توجه به سن کودک انواع کتاب‌های مصور را برای او بخوانید. کتاب‌های زیادی در بازار موجود است؛ از کتاب‌های مصور و عروسک‌دار گرفته تا کتاب‌های رنگ‌آمیزی. خواندن کتاب‌های فراتر از سن کودک، فقط باعث دلسرد شدن فرزند شما نسبت به کتاب می‌شود. بنابراین همیشه از کتاب‌های ساده و مناسب گروه سنی الف شروع کنید.

 

عروسک‌های دستی؛ نمایش و سرگرمی

بسیاری از مادران و مربیان در سراسر جهان از عروسک‌ها برای افزایش یادگیری در کودکان خردسال استفاده می‌کنند. استفاده از عروسک‌های دستی علاوه بر افزایش تخیل کودک، شیوه بروز احساسات را نیز به کودک یاد می‌دهد. گاهی اوقات والدین کودکان خجالتی خود را مجبور به بروز احساسات می‌کنند. به جای اجبار و فشار آوردن به کودک، بهتر است از عروسک‌های دستی استفاده کرد، در چنین مواردی عروسک به یک “دوست” تبدیل می‌شود و کودکان می‌توانند احساسات خود را بدون ناراحتی به آن ابراز کنند. این امر تضمین می‌کند که کودکان فضای امنی برای تخلیه احساسات خود دارند یا حتی ممکن است از عروسک‌ها برای برقراری ارتباط با والدین در مورد ناراحتی خود استفاده کنند.

 

آلات موسیقی اسباب بازی؛ مناسب همه کودکان

از همان روزهای اول تولد، نوزادان در معرض موسیقی قرار می‌گیرند، اشعار لالایی، آهنگ‌های کودکانه و حتی ساخت آهنگ‌های خنده‌دار بخش بزرگی از زندگی نوزادان را تشکیل می‌دهد. یک مطالعه پنج ساله توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که کودکانی که آلات موسیقی می‌نواختند، رشد مغزی بیشتری داشتند. یکی دیگر از انواع اسباب بازی کودکان ۱ تا ۳ سال استفاده از آلات موسیقی اسباب بازی است. موسیقی کمک به توسعه زبان، صحبت کردن، گوش دادن و مهارت‌های خواندن می‌کند. کودک وقتی برای اولین بار با سازها آشنا می‌شود، فوق‌العاده هیجان زده خواهد شد. از طرفی دیگر آلات موسیقی اسباب بازی موجب افزایش مهارت حرکتی، تصمیم‌گیری و مهارت شنیداری فرزند شما خواهند شد.

 

سخن آخر

اسباب بازی بهترین وسیله برای شکوفا کردن خلاقیت فرزند شماست. رنج سنی ۱ تا ۳ سال، دوره‌ی حساسی برای خرید انواع اسباب بازی است، در این سن نباید اسباب بازی خیلی ساده یا خیلی پیچیده در اختیار کودک قرار داده شود، به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله به بررسی و معرفی اسباب بازی کودکان ۱ تا ۳ سال بپردازیم. با انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب، به رشد کودک خود کمک کنید.

 

برای خرید هر یک از اقلام فوق و دیگر اسباب بازی ها کلیک کنید

 • شاتوت مارکت
  ۷روز هفته، ۲۴ ساعته
 • شاتوت مارکت
  تضمین سلامت کالا
 • شاتوت مارکت
  امکان تحویل اکسپرس
 • شاتوت مارکت
  ضمانت اصل بودن کالا
تلفن پشتیبانی: 910 11 910 - 081

فروشگاه اینترنتی شاتوت مارکت

فروشگاه اینترنتی شاتوت به دنبال پرکردن جای خالی نیازهای شما در یک زندگی مدرن است و با ارائه محصولاتی که در سایر فروشگاه های اینترنتی در دسترس شما نیست، شما را بیش از پیش از حضور فیزیکی در بازار و اتلاف وقت و هزینه بی نیاز می کند. فروشگاه اینترنتی شاتوت با ارائه بهترین کیفیت بازار، با مناسب ترین قیمت و تحویل سفارش شما درب منزل فاصله زمانی خواستن تا داشتن را برای شما به حداقل رسانده و برای جلب رضایت و اعتماد شما امکان مرجوعی کالا هنگام تحویل و پرداخت در محل (بعد از رؤیت جنس) را حق شما دانسته تا از خریدی مطمئن لذت ببرید.
 • etehadieh_shatoot
 • park-shatoot
تمام حقوق اين وب‌سايت برای شرکت پیشگامان توسعه فناوری شاتوت هگمتان (فروشگاه آنلاین شاتوت مارکت) است.
دانلود اپلیکیشن شاتوت